top of page

המדריך לרוכש הדירה – למה חשוב לפנות לשירותי ייעוץ משכנתאות?

אחת ההחלטות החשובות ביותר בחייו הכלכליים של אדם היא לקיחת המשכנתא לשם רכישת הבית או הדירה שלו. בכדי להגיע לתובנות ולמסקנות נכונות בנוגע לכמה הון עצמי צריך למשכנתא, מה אחוז המימון אותו נצטרך לשם המשכנתא שלנו ובאיזה מסלול כדאי לבחור, כדאי להיוועץ עם איש מקצוע מנוסה ומיומן בתחום, הלו הוא יועץ משכנתאות מומחה. יועצי משכנתא מנוסים מנחים אותנו בבניית תמהיל המשכנתא הנכון עבורנו ובפועל מאפשרים לנו לחסוך בין עשרות למאות אלפי שקלים בהליך זה. ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת בנוגע לפנייה לשירותי יועץ משכנתא

כיצד נקבעים מחירי השירות של יועץ המשכנתאות ?

חשוב לדעת שלכל יועץ משכנתאות מחירים שונים אשר תלויים במספר גורמים. ראשית, כאשר נקבע עבור שירותי יועץ משכנתאות מחיר כזה או אחר, יש לקחת בחשבון את הוותק של יועץ המשכנתאות. כמו בכל מקצוע אחר, עלויות השירות של יועצי משכנתאות מנוסים ובעלי וותק ארוך שנים יהיו לרוב גבוהות מעלויות השירות של יועצי משכנתאות מתחילים. לתג מחיר זה מצטרף ניסיון עשיר בהתנהלות למול הבנקים ומוניטין של אמינות אל מול גורמי המימון השונים שיש בשוק.  במקביל, משך שירות ייעוץ המשכנתאות כמובן גם הוא יעלה או יוריד את המחיר אותו תשלמו. עם זאת, יש לציים כי בשונה מעוסקים אחרים בעולמות הנדלן, יועצי משכנתאות לא לוקחים אחוזי עסקה, כלומר משכנתא גבוהה יותר לא אמורה לגרור מחיר גבוהה יותר של הייעוץ.

 

​בין השירותים השונים אשר ניתנים על ידי יועצי משכנתאות ניתן למנות את הפגישות האישיות אצל יועץ המשכנתאות, בניית תמהיל המשכנתא ביחד עם הלקוח וליווי מלא של כל התהליך למול הבנקים. חשוב להכיר שמספר הפגישות האישיות, תצורת בניית התהליך, אורך הליווי והיקפו קובעים עבור שירותי יועץ משכנתא מחיר שונה ומשפיעים עליו. לפיכך, חשוב להבין מהפגישה הראשונה את התהליך אותו אתם הולכים לעבור ביחד עם יועץ המשכנתאות שלכם ולהבין כיצד בצעדים שבהם ינקוט הוא יוכל לסייע לכם לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים בעת הגשת בקשת המשכנתא.

ייעוץ משכנתאות

פנייה לשירותי ייעוץ משכנתאות בכדי לחסוך לנו כאב ראש

כפי שניתן להבין בבירור, מכיוון שישנם משתנים רבים שיש לקחת בחשבון ונושאים נוספים שיש להיות בקיאים ולהבין בהם,  הגשת בקשת המשכנתא הינה פעולה שכדאי להיעשות לאחר ייעוץ מקצועי ומקיף. על כן, טרם אנחנו ניגשים לבנק לקבל משכנתא, ייעוץ מאנשי מקצוע שיוכלו לבחון באופן המקצועי והאמין ביותר את תמהיל המשכנתא ואת המסלולים שלה יוכל לסייע לנו.  יועץ משכנתאות מהימן ומקצועי יסייע ויעזור לנו בחישוב ההון הראשוני לו נזדקק לבקשת המשכנתא וכך נוכל לצאת לדרך ולרכוש את דירת החלומות שלנו. הבנק אמנם מעמיד לרשות לקוחותיו יועץ משכנתאות מטעם הבנק, אך במקרה כזה, מה שנראה שהוא _ייעוץ משכנתאות מחיר זול, עלול לעלות ביוקר, משום שכפי שהיועץ הינו מטעם הבנק ומייצג את הבנק, כך גם האינטרסים אותם הוא משרת הם של הבנק ולא של הלקוח, לפני הכל.

 

​בעת נטילת משכנתא ייעוץ מקצועי שתומך בה מוכרח לשרת את האינטרסים של הלווה ולא של המלווה, שבכל מקרה מרוויח.

 

התמודדות מיטיבה עם מציאות משתנה בקצב מסחרר

שוק הנדל"ן סוער יותר מאי פעם. מצד אחד שינויים דמוגרפיים מציפים את השוק בביקושים אדירים שמקפיצים את ערך הנדל"ן מצד אחד. מהצד השני שינויים גאופוליטיים מייצרים משברים בערך המטבע, באמצעי השינוע, בעלויות הדלק ועוד. כתוצאה מכך קצב השינויים במחיר הנדלן כמו גם במחירי תשומות הנדלן הוא מהיר להחריד. כבר היום אנחנו עדים לקשיים עצומים אליהם נקלעים זוגות צעירים בעיקר, אך לא רק. אנשים רבים רוכשים נכסים, בעיקר כאלו שעדיין רשומים על הנייר, או נכסים שזקוקים לשיפוץ משמעותי נערכים למחיר שוק אחד, ומתחייבים אליו. עם זאת, כאשר מגיע מועד מסירת המפתח או ביצוע השיפוץ, ערך השוק מתעדכן ומזנק לרמה חדשה שאותה לא לקחו בחשבון. התוצאה היא שאנשים מוצאים את עצמם עם הרבה יותר הוצאות ממה שלקחו בחשבון שיהיו ונכנסים לגרעון כלכלי.

 

יועץ משכנתאות מקצועי הוא אמנם אינו נביא והוא לא יוכל לחזות את שעור עליית המחירים המדויקת, אבל הוא בהחלט יוכל לבצע הערכות מוצקות למדי ועל בסיסן לתכנן את ההתנהלות הפיננסית תוך לקיחת מרווחי ביטחון שיאפשרו לצלוח גם תקופות של חוסר וודאות בנינוחות ובשלווה. ביטחון כלכלי הוא ערך מרכזי בהתחייבות פיננסית שהיא לכל החיים ולצד החסכון המשמעותי, ייעוץ משכנתא מהותו בראש ובראשונה בביטחון הלווה.

 

אם אתם מעוניינים בשירותי ייעוץ משכנתאות שיוכלו לספק עבורכם את התשובה לכל השאלות הבוערות בנוגע להגשת בקשת המשכנתא, יש לנו את המקום המתאים עבורכם. המשרד דונם, משרד בוטיק שמתמחה בכל תחומי עולם הנדל"ן יוכל לעזור לכם במתן שירותי ייעוץ משכנתאות בכדי לרכוש את הנכס הבא שלכם ביעילות כלכלית מרבית. לקביעת פגישת ייעוץ צרו קשר בטלפון מספר 04-6055755.

bottom of page