top of page

כל מה שחשוב לדעת כאשר אנחנו מחפשים אחר שמאי מקרקעין ודירות באזור הצפון

בעת הליך רכישת הדירה או הבית שלנו, יש מספר שלבים שחשוב לנקוט בהם ולא לדלג עליהם. בין אם מדובר בקבלת ייעוץ מקצועי למשכנתא שלנו ובין אם מדובר בעבודה למול שמאי מקרקעין ודירות, חשוב לעבוד למול אנשי מקצוע לשם הצלחתה של הרכישה. חיפוש אחר שמאים בצפון יכול להיות מתיש לפעמים ולעיתים איננו מבינים מדוע אנו זקוקים לשירותיו. על כן, ריכזנו במאמר את כל מה שחשוב להבין בנוגע לעבודתו של שמאי בצפון ומדוע כה חשוב לפנות לשירותי שמאי דירות בצפון טרם הרכישה של הנכס שלנו.

 

בעיקר בצפון כשרוב הנכסים הבנויים עדיין ישנים, זאת על רקע הזינוק המסחרר בעליות המחירים של נכסי הנדל"ן במדינה כולה, ליכולת שלנו לדייק בהערכת שווי הנכס, ושווי הנזקים שקיימים בנכס שווה לנו הרבה מאד כסף וזאת השורה התחתונה של חשיבות עבודתו של שמאי מקרקעין צפון הארץ.

מהם השירותים שאנו מקבלים משמאי מקרקעין ומדוע חשוב לעבוד מולו בעת רכישת נכס ?

רבים לא מבינים בהתחלה מדוע חשוב לפנות לשירותי שמאי מקרקעין בצפון הארץ ומה היא בדיוק עבודתו. החשיבות בעבודה למול שמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי היא שבביקורת המבנים ובתהליך העבודה שלו, חוות הדעת המקצועית שתינתן על ידי השמאי תהיה קבילה בבית משפט במקרה ויש צורך בדבר. זאת ועוד, עיקר העבודות של השמאי אינן אך ורק בהערכת השווי של הדירה, של הבית או של הקרקע אלא גם בבדיקה של תהליכים מורכבים. בדיקת תהליכים אלה לנכסים ולאדמות טרם הרכישה עצמה של הנכס הינה הכרחית עבורנו כבעלים העתידיים של הנכס. בדיקות כדוגמת בדיקת שטחי אחוזי בנייה, בדיקות של היתרי בנייה ושל חריגות בנייה וזאת לצד הבדיקה של תיקי המבנה וחוות הדעת לבתי המשפט יסייעו לנו מאוד טרם הרכישה ולאחריה. בעוד שלכל אלה השלכות ישירות על השווי הריאלי של הנכס יש לכך גם השלכות תפעוליות ביחס לאפשרויות המימוש שלו.

 

תחומי העבודה של שמאי מקרקעין

​לעיתים קרובות, כשאנשי מקצוע מוזמנים על מנת לבצע בדיקה בבית, בדירה או בקרקע חדשה טרם רכישתה, מתגלים לא מעט פערים בין המצב הקיים בפועל בנכס לבין התוכנית האדריכלית המקורית. על כן, חלק מהליקויים ומהפערים הללו מצריכים כמובן בדיקה מצד שמאי המקרקעין. בדיקה שכזו של נכס חדש תוכל להוביל לירידה בערכו של הנכס והבנה האם מדובר בשינוי שהינו בר תיקון. זאת ועוד, בעת רכישת נכס, נדרשת חוות דעתו של שמאי מקרקעין מוסמך לשם בדיקת התיק של המבנה בעירייה המקומית בו הנכס ממוקם וזאת בכדי לבחון כל חריגת בנייה בו. בנוסף, שמאי מקצועי מכיר את כל החוקים הרלוונטיים, על סעיפיהם ועל תתי סעיפיהם, ויוכל להעניק ליווי שיאיר את עינינו בעת תהליך הרכישה. אין לנו לקחת כמובן מאליו את עלותה של טעות או אי לקיחה בחשבון של שינוי כלשהו לעומת התוכנית האדריכלית.

 

גם בעת רכישת נכס חדש מקבלן, לבדיקת השמאי חשיבות מכרעת באיתור ליקויי הבנייה ובמימון התיקון שלהם. אישור השמאי קביל בבית משפט ומחייב את הקבלן שנושא באחריות לתקינות הנכס שאותו הוא סיפק. חשוב לדעת שיש מצבים שבהם חלון הזמן לדרישת פיצוי מהקבלן בגין ליקויים הוא מוגבל ולכן חשוב לממש את זכויותיכם בזמן. אף על פי שעיקר בדיקת הליקויים יתבצעו על ידי מהנדסים, האישור הסופי וביצוע אומדן עלות הנזק, זו שעל בסיסה יקבע גובה הפיצוי שיתקבל על ידי הקבלן, יעשה בידי השמאי.

 

שמאי מקצועי הוא בעל מקצוע חיוני בכל שלב של עסקת נדלן, בין אם מדובר על רכיב המבנה, רכיב הקרקע או שניהם. מידת המקצועיות של שמאי מקרקעין מבוססת על הניסיון וההיכרות שלו עם השטח כמו ידיעה מעמיקה ומבוססת גם עם החקיקה הקשורה בדבר. המוניטין של שמאי המקרקעין בדרך כלל מהווה את האינדיקציה המהימנה ביותר למידת המקצועיות והמומחיות שלו, אבל מי שלא מגיע מהתחום לא בהכרח ייחשף למוניטין. עבודה עם חברת נדלן מבוססת תבטיח את אימות המוניטין ומידת המקצועיות של השמאי ותקל בתהליך האיתור והבדיקה של מידת מקצועיות השמאי.

שמאים בצפון

בהינתן ואני מעוניין בשירותיו של שמאי מקרקעין מקצועי ואמין באזור הצפון, למי כדאי לפנות?

אם אתם מחפשים אחר שירותי של שמאי מקרקעין בצפון טרם רכישת הדירה, הבית או הקרקע שלכם, יש לנו את האנשים המתאימים בשבילכם. משרד הייעוץ דונם, הינו משרד ייעוץ בוטיק באזור חיפה והצפון שמתמחה בכל התחומים השונים של עולם הנדל"ן ועל כן מסוגל ללוות אתכם באופן אמין ומקצועי בהליך שמאות המקרקעין של הנכס שלכם. הצוות המנוסה והמקצועי של המשרד הינו בעל ניסיון ארוך שנים וותק בתחום הנדל"ן ולפיכך יוכל לסייע לכם בכל הליך רכישת הדירה, משמאות המקרקעין ועד לייעוץ מימון ומשכנתאות. לשם קבלת ייעוץ אישי ופרטים נוספים בנושא, אתם מוזמנים לפנות אלינו במספר הטלפון הבא 04-6055755.

bottom of page