top of page

מחזור משכנתא


בעלי משכנתאות – האם ידעתם שתוכלו להוזיל את עלויות ההחזרים החודשיים על ידי מחזור משכנתא? בזכות הליך פיננסי נבון שמחושב היטב, תוכלו להביא לחיסכון משמעותי בתשלומי המשכנתא שלכם ולהפוך את תקופת ההחזר הקרובה לנוחה בהרבה.
מה זה בדיוק מיחזור משכנתה?

אפשר לומר שהליך מיחזור משכנתה מהווה מעין "שדרוג" למשכנתה הקיימת, בו תיהנו מתנאים טובים יותר, שמתאימים באופן הדוק יותר למצבכם הכלכלי הנוכחי ולתנאי השוק. המחזור ממיר את המשכנתא הקודמת בחדשה ועל מנת לוודא שהתנאים בה אכן משופרים, מומלץ לבצע בדיקה מקצועית אצל יועץ משכנתאות מומלץ, שגם יאתר את המסלול האופטימלי עבורכם.

רגע, למי זה מתאים בכלל?

מחזור משכנתא איננו פעולה שכל בעלי המשכנתאות צריכים או אמורים לבצע. המחזור מומלץ כאשר קיים שינוי משמעותי במצבכם הפיננסי, או כשקיים שינוי במצב השוק עצמו. כך לדוגמה, חיסכון שנפתח לכם והגדיל את מקורות ההכנסה או מנגד, ירידה ברמת ההשתכרות יוכלו לזמן יכולות החזר משתנות, משמע צורך במסלול משכנתא אחר מזה שכבר קיים לכם. דוגמה נוספת היא הצורך בשינוי תנאים אישי בעקבות משבר הקורונה.

ואיפה מבצעים את זה?

תוכלו לבצע מחזור משכנתא בבנק הפועלים, טפחות, דיסקונט, לאומי וכל בנק קיים אחר וללא כל קשר לבנק שבו המשכנתה הנוכחית שלכם נמצאת. הפעולה כרוכה בפתיחת תיק בבנק הממחזר, לרבות פעולות נוספות בתשלום שאותן חשוב מאוד לשקלל במהלך בדיקת כדאיות המיחזור.

האם יש פה קאצ'?

הרבה אנשים סוברים שלאחר כמה שנות תשלומים למשכנתה, הסתיים התשלום על כל הריביות וכעת נותר רק תשלום על הקרן. לפיכך הם מאמינים שאם הם יעצרו כרגע את המשכנתה הקיימת וימירו אותה בחדשה, הם יפגעו בתהליך החיובי והרצוי, לפיו צריך להגדיל את תשלום הקרן על חשבון הריבית. זהו מיתוס ידוע, שמקורו בהתבססות על שיטת לוח שפיצר, לפיה בכל שנה שחולפת מוחזר חלק יחסי גדול יותר מהקרן ביחס לשנה הקודמת. למעשה, גובה הריבית החודשי מושפע מגובה הריבית הכללי ומספר שנות ההחזר. כך שאם נצמצם את שנות ההחזר על ידי מיחזור משכנתה ונביא להקטנת הריבית – לא רק שלא תחול פגיעה בהליך התשלום אלא שהסיכונים לפגיעה כזו יימנעו לחלוטין. גם הקטנו את תשלומי הריבית וגם קיצרנו את מספר שנות ההחזר!

היתרון המשמעותי במיחזור המשכנתא שלכם

בשנים האחרונות ובייחוד מאז פרוץ משבר הקורונה, העולם נמצא בחוסר יציבות כלכלית גדולה. כדי להתמודד עם הסוגיה ולחזק את עצמם, הבנקים מספקים תמריצים שונים, המתווספים לצניחת הריבית ומדד המחירים לצרכן בתקופה האחרונה. זו הזדמנות פז לשנות ולהתאים את מסלול המשכנתא הקיים לכם למציאות כלכלית חדשה, כמובן בתנאי שהמשכנתא הקודמת נלקחה בשיעור ריבית גבוה מהיום.

כך נוכל לעזור לכם:

כפי שקראתם, מיחזור משכנתא נחשב לפעולה אידיאלית במקרים מסוימים, אך כדי לוודא שהיא באמת כדאית, תצטרכו להעמיק בכל נתון ופרמטר קיים ביחס למשכנתה הנוכחית וביחס למצב השוק. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל לבדוק זאת עבורכם ללא טעויות, תוך לקיחת כל המשתנים האפשריים בחשבון. יחד נוכל לוודא שההצטרפות למסלול החדש תטיב עם תקופת יתרת ההחזר שנותרה לכם ולסקור את ההתאמה של המסלול הנבחר לכושר ההחזר כעת ובעתיד. פנו אליי ונתאם שיחת ייעוץ ללא התחייבות בשעה וביום שנוחים לכם.פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page