כמה הון ראשוני צריך למשכנתא

המדריך לרוכש הדירה - כמה הון עצמי צריך למשכנתא לרכישת דירה ?

אחת מהשאלות החשובות שאנו שואלים את עצמנו בנוגע למשכנתאות היא כמה הון התחלתי צריך למשכנתא. כמה הון צריך למשכנתא הוא אלמנט חשוב והכרחי ביותר בנוגע להבנה הבסיסית שלנו טרם אנחנו בונים למעשה את המשכנתא שלנו. בכדי לחשב כמה סכום התחלתי צריך למשכנתא יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים כדוגמת עלות הדירה, מיסים, שיפוצים שיהיה בהם צורך ואיזה סוג דירה אנחנו רוכשים. על מנת להבין כמה הון עצמי צריך בשביל לקבל משכנתא, ריכזנו עבורכם את כל הפרטים שחשוב להכיר ולהבין.

כיצד נחשב כמה הון ראשוני אנחנו זקוקים לשם רכישת הדירה ?

טרם אנחנו בודקים כמה הון ראשוני יש לנו ומה גובה המשכנתא אותה נוכל לקבל, עלינו לבדוק כמה הון ראשוני צריך לשם רכישת הדירה. לצד עלות הדירה, שהינה ההוצאה העיקרית בעת רכישת הדירה, ישנן הוצאות רבות נוספות שמעלות את ההון העצמי בו נצטרך להחזיק. ההוצאה השנייה בגודלה לרוב בעת רכישת דירה היא מס הרכישה אשר עומד בין 0 ל-10% מהמחיר של הדירה. לצד אלה, ישנם תשלומים נוספים כמו תשלום למתווך (אם היה שימוש בשירותי מתווך), תשלום לעו"ד, שיפוץ הדירה, הובלה וריהוט לדירה החדשה. כל אלה צריכים להילקח בחשבון כאשר אנחנו מחשבים כמה הון ראשוני צריך למשכנתא.

מהו אחוז המימון ומה הוא אחוז ההון העצמי שצריך עבור קבלת משכנתא ?

לבנק ישראל ישנן הגבלות על נטילת משכנתאות אשר למעשה קובעות כמה אחוז מימון צריך למשכנתא. בנק ישראל למעשה מגביל את הגובה של שיעור הלוואת המשכנתא כנגזרת של מחיר הדירה שאתם רוכשים. על כן, כדי להבין כמה אחוז הון עצמי צריך למשכנתא, יש להבין איזה סוג דירה נרכשת. לדירה יחידה יש צורך בלפחות 25% אחוז הון עצמי, דירה חליפית עבור משפרי דיור מצריכה לפחות 30% הון עצמי, דירה המיועדת להשקעה מצריכה לפחות 50% הון עצמי. במקרה חריג, כדוגמת דירות מחיר למשתכן, יכול להיות מימון של 90% או אפילו יותר ועל כן ההון העצמי יהיה לעיתים לא נמוך מ-100,000 ₪. 

כמה הון ראשוני צריך למשכנתא

היעזרות בייעוץ משכנתאות על מנת לחסוך כאב ראש

כפי שניתן לראות, ישנם הרבה משתנים שצריך לקחת בחשבון ולא מעט נושאים שחשוב להיות בקיאים בהם טרם הגשת בקשת המשכנתא. לפיכך, על מנת לבחון בצורה מקצועית ביותר כמה הון עצמי צריך בשביל משכנתא מומלץ לפנות לייעוץ משכנתאות. יועץ משכנתאות אמין ומקצועי יוכל לעזור לכם לחשב בדיוק כמה הון התחלתי צריך למשכנתא כדי לצאת לדרך עם רכישת הדירה שלכם.

אז אם אתם מחפשים אחר ייעוץ משכנתאות שיוכל לספק לכם את התשובה לשאלה כמה הון עצמי צריך כדי לקחת משכנתא, יש לנו את הכתובת עבורכם. משרד דונם, משרד בוטיק אשר מתמחה בכל הנישות של עולם הנדל"ן יוכל לסייע לכם בייעוץ משכנתאות ומימון לשם רכישת הדירה שלכם. צוות המשרד הוא צוות אשר מחזיק בוותק של שנים רבות בתחום הנדל"ן ויוכל לספק לכם בעזרת ניתוח מדויק את התשובות להן אתם זקוקים בעת תהליך קבלת המשכנתא. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים בנוגע לשאלת כמה הון עצמי צריך כדי לקבל משכנתא, אתם מוזמנים לפנות במספר הטלפון 04-6055755.